Նոր համագործակցություն
iNFOEXPERT-ը և Երևանի պետական տեխնոլոգիական քոլեջը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ ի աջակցություն քոլեջի սաների կրթության կազմակերպման։
Երևանի պետական տեխնոլոգիական քոլեջի տնօրեն Քրիստինե Աբրահամյանը և iNFOEXPERT ընկերության հիմնադիր-տնօրեն Արամ Գրիգորյանը, կարևորելով ուսանողների գործնական հմտությունների զարգացման հեռանկարը, ամրապնդեցին կրթություն և գործատու կապը՝ այժմ արդեն առավել սերտ և գործնական քայլով։
Ողջունելով ընկերության ներկայացուցիչներին՝ պարոն Գրիգորյանն ասաց,- «Վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում մեր ընկերությունը հուշագրեր է ստորագրել ՀՀ երկու առաջատար բուհերի հետ և գլխավոր նպատակ է սահմանել ուսանողներին գործնական գիտելիք և հմտություն փոխանցելու պատասխանատու գործը: Մեր ոլորտում դժվար է ունենալ այն նեղ մասնագիտացումը, որը պահանջում ենք պոտենցիալ աշխատանքի ընդունվող թեկնածուներից և այս որոշումը կայացրել ենք գիտակցված՝ հաշվի առնելով գործընթացի ողջ բարդությունը և լիահույս ենք, որ այն հավուր պատշաճի ի կատար կածվի»։
Պարոն Գրիգորյանը շեշտադրեց նաև ընկերությունում փորձառության, կամավորության և աշխատանքի ընդունման հնարավորություններն ուսանողների համար։
Տիկին Աբրահամյանն իր հերթին վստահություն հայտնեց, որ համատեղ աշխատանքը կլինի արդյունավետ՝ երկու կողմերի համար, մասնավորապես կարևորեց համագործակցության շրջանակներում ուսանողների փորձառու և գիտելիքահեն միջավայրում պրակտիկ հմտություններ ձեռք բերելու փաստը և ասաց, - «Մենք՝ որպես միջին կրթական օղակ, պատրաստ ենք աջակցել քոլեջում իրականացնել համատեղ բաց դասեր, սեմինարներ, քննարկումներ և հույս ենք հայտնում, որ այդ քայլերը ուսանողների համար կլինեն ոգևորիչ և առավել մոտիվացնող»:
Հանդիպման ավարտին երկու կողմերն էլ հույս հայտնեցին, որ այս համագործակցության հուշագրի ստորագրումը կլինի փոխշահավետ և իհարկե օգտակար ուսանողների համար։

Новое сотрудничество
В целях содействия обучению студентов колледжей iNFOEXPERT и Ереванский государственный технологический колледж подписали меморандум о сотрудничестве.
Подчеркнув потенциал развития у студентов практических навыков, директор Ереванского государственного технологического колледжа Кристина Абрамян и основатель-директор iNFOEXPERT Арам Григорян укрепили отношения между образованием и работодателем, теперь сделав более практический шаг.
"Наша компания подписала меморандумы с двумя ведущими университетами РА, и основная цель - определить ответственную работу по передаче студентам практических знаний и навыков", - сказал г-н Григорян, приветствуя представителей колледжа. Соискателям работы в нашем секторе сложно обладать конкретной специализацией, которую мы требуем; поэтому мы сознательно приняли это решение, учитывая сложность процесса, и искренне надеемся, что оно будет выполнено хорошо".
Кроме того, г-н Григорян рассказал о возможностях компании для работы, волонтерства и получения опыта для студентов.
Сделав акцент на том, что в рамках сотрудничества студенты получат практические навыки в информированной и опытной обстановке, г-жа Абрамян выразила уверенность, что совместная работа будет выгодна обеим сторонам. Она заявила: "Мы, как подразделение среднего образования, готовы поддержать проведение совместных открытых в колледже занятий, семинаров и дискуссий, и мы надеемся, что эти шаги будут интересными и более мотивирующими для студентов".
По итогам встречи обе стороны заявили, что надеются, что подписание этого меморандума о сотрудничестве будет полезным как для них, так и для студентов.