Ավտոմատացման հեռանկարները
Արագ փոփոխվող աշխարհում ավտոմատացումն ընկալվում է որպես փոխակերպող մարտահրավեր, որն ազդում է արդյունաբերության, բիզնես գործընթացների և առօրյա կյանքի վրա:
Ավտոմատացումը շարունակում է իր սրընթաց զարգացումը և ավտոմատացման վերջին միտումների մասին տեղեկացված լինելն այևս ժամանակի հրամայականն է թե՛ անհատների, և թե՛ ընկերությունների համար։
Արտադրությունից մինչև հաճախորդների սպասարկում, ռեսուրսների պլանավորումից մինչև վաճառքների գեներացում ավտոմատացումն ապացուցել է, որ կարող է հեշտացնել ամենաբարդ թվացող գործընթացները, բարձրացնել կատարողականի արդյունավետությունը և իհարկե ընձեռել նոր հնարավորություններ:
Նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառմամբ ավտոմատացման միջոցով կատարվում են տարբեր առաջադրանքներ՝ մարդկային նվազագույն միջամտությամբ և պատահական չէ, որ ընկերությունները ձգտում են օպտիմալացնել իրենց գործունեությունը, ինչի շնորհիվ ավտոմատացված լուծումների պահանջարկն աշխարհում գնալով մեծանում է:
Ավտոմատացման արդիականությունն այսօրվա թվային դարաշրջանում այլևս անհերքելի փաստ է և այդ համատեքստում հետաքրքիր է նաև ավտոմատացման ազդեցությունն աշխատուժի վրա:
Ակնհայտ է, որ ավտոմատացման ինտեգրման արդյունքում աշխատակիցների ֆիզիկական և մտավոր որոշակի դերեր զարգացել կամ փոխվել են, ինչը նունպես մտածելու առիթ է ընկությունների ղեկավարների համար:
Ավտոմատացման արագ ընդլայնմանը նպաստում է ոչ միայն տեխնոլոգիական առաջընթացը, այլև՝ մասշտաբայնությունը և արտադրողականության բարձրացումը և, այսօր արդեն, հնարավոր է տեսենլ ավտոմատացման ազդեցությունն այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են՝ արտադրությունը, լոգիստիկ ծառայությունները, առողջապահությունը, բանկային համակարգը և ֆինանսական կառույցները։
Վերոնշյալ բոլոր ոլորտներում ավտոմատացումն ընդունվել է՝ ցույց տալով շոշափելի օգուտներ և բարելավումներ։
Այսօր էլ շարունակում են զարգանալ այնպիսի տեխնոլոգիաներ, ինչպիսիք են արհեստական ինտելեկտը, մեքենայական ուսուցումը և ռոբոտային գործընթացների ավտոմատացումը, որոնք պատրաստ են վերաիմաստավորել ավտոմատացման նոր հնարավորություններն ու կիրառությունները՝ միևնույն ժամանակ բացելով նոր հեռանկարներ։
Կարևոր է նաև տեխնոլոգիական փոփոխության արդյունքում ի հայտ եկած մարտահրավերների և էթիկական հարցադրումների չանտեսումը, մասնավորապես՝ տվյալների գաղտնիության, անվտանգության և մարդկային վերահսկողության անհրաժեշտության վերաբերյալ։
Այս դեպքում կանոնավոր աուդիտները և աշխատակիցների ուսուցումն առանցքային նշանակություն ունեն և կարող են դառնալ տեղեկատվության անվտանգության և փոփոխությունների կառավարման գործընթացի հաջողության գրավականը։
Դե ինչ, ժամանակն է ընդունել բիզնեսի ավտոմատացման մարտահրավերը և Ձեր բիզնես գործունեությունը տեղափոխել նոր մակարդակ:
iNFOEXPERT ընկերությունն արդեն 26 տարի բիզնես գործընթացների ավտոմատացման ոլորտում ունի իր հստակ տեղը և դիրքը՝ շուկային առաջարկելով 1C ծրագրային հենքի վրա հաշվապահության, առևտրի, աշխատավարձի և կադրերի կառավարման, փաստաթղթաշրջանառության, ձեռնարկության ռեսուրսների պլանավորման և հաճախորդների հետ փոխհարաբերությունների կառավարման ավտոմատացման պրոդուկտներ:
350-ից ավելի մրցունակ գործընկերներ, անհատական լուծումներ, երկարաժամկետ գործընկերային հարաբերություններ և պրոֆեսիոնալ  թիմ, ահա հաջողության գաղտնիքը, որը նաև փաստում է, որ  iNFOEXPERT ընկերությունն ավտոմատացման ոլորտում առաջամարտիկ է։

Перспективы автоматизации
Автоматизация рассматривается как преобразующая задача в быстро меняющемся современном мире, которая оказывает влияние на различные отрасли, бизнес-операции и повседневную жизнь.
Автоматизация в настоящее время быстро развивается, поэтому как частным лицам, так и бизнесу важно быть в курсе последних событий в этой области.
Автоматизация продемонстрировала свою способность оптимизировать даже самые сложные процедуры, повысить операционную эффективность и, конечно же, создать новые возможности в различных отраслях: от производства до обслуживания клиентов, от распределения ресурсов до увеличения продаж.
С помощью автоматизации и новейших технологий различные работы выполняются практически без участия человека. Не случайно предприятия стремятся улучшить свою деятельность, поэтому во всем мире растет потребность в автоматизированных решениях.
Несомненно, автоматизация имеет большое значение в цифровом мире, в котором мы живем сегодня. В этом свете также интересно рассмотреть, как автоматизация влияет на рабочую силу.
Нет сомнений в том, что интеграция автоматизации привела к изменению или адаптации различных физических и умственных функций сотрудников, что должно дать руководителям компаний повод задуматься.
Масштабируемость и повышение производительности, а также технологические достижения являются движущими силами стремительного роста автоматизации. В результате автоматизация уже оказывает влияние на такие отрасли, как производство, логистические услуги, здравоохранение, банковское дело и финансовые учреждения.
Автоматизация применялась во всех вышеупомянутых областях, демонстрируя реальные достижения.
Такие технологии, как искусственный интеллект, машинное обучение и автоматизация роботизированных процессов, в настоящее время развиваются и готовы создавать новые приложения и возможности автоматизации, а также открывают новые перспективы.
Также важно признать проблемы и моральные дилеммы, вызванные технологическим прогрессом, включая требования безопасности данных, конфиденциальности и контроля со стороны человека.
Регулярные проверки и обучение сотрудников имеют решающее значение в этой ситуации и могут оказаться необходимыми для успеха процессов управления изменениями и информационной безопасности.
Сейчас самое время взяться за автоматизацию бизнеса и улучшить деятельность вашей компании.
Компания iNFOEXPERT на протяжении 26 лет занимает лидирующие позиции в сфере автоматизации бизнес-процессов. Компания iNFOEXPERT на базе программного обеспечения «1С» выводит на рынок продукты автоматизации бухгалтерского учета, торговли, расчета заработной платы и управления персоналом, документооборота, планирования ресурсов предприятия и управления взаимоотношениями с клиентами.
Более 350 конкурентоспособных партнеров, индивидуальные решения, долгосрочные партнерские отношения и профессиональная команда — вот секрет успеха, который также доказывает, что компания iNFOEXPERT является пионером в своей области автоматизации.