Էկոլոգիական և սոցիալական ռիսկերի կառավարման նոր ֆունկցիոնալն այլևս հասանելի է
iNFOEXPERT ընկերությունը, 1C ծրագրի «Շինարարական աշխատանքների կառավարման ենթահամակարգում», ավելացրել է «Էկոլոգիական և սոցիալական ռիսկերի կառավարման» նոր ֆունկցիոնալ։
Այս ֆունկցիոնալի շնորհիվ հնարավոր է դարձել ավտոմատ նույնականացնել առկա տիպային աշխատանքները, համայնքների դասակարգումը և ներդրումների տեսակները՝ ըստ աշխատանքի բնագավառի։
Եթե ընկերության աշխատանքային գործընթացները կազմված են մի քանի փուլերից, ապա այս ֆունկցիոնալն ավտոմատ առանձնացնում է բոլոր կատարվելիք աշխատանքները և տալիս որոշակի դասակարգումներ։
Օրինակ՝ շինարարական և կառուցապատող ընկերությունների համար համակարգն առանձնացնում է բոլոր այն աշխատանքները, որոնք կատարվում են շենքերի կառուցման կամ վերանորգման ժամանակ (հիմքի փորում, բետոնե հիմքի կառուցում և այլն):
Ելնելով տեխնիկական ցուցանիշների, համայնքների դասակարգման և հիմնական միջոցի տեսակից՝ ֆունկցիոնալի շնորհիվ իրականացվում է նաև ռիսկերի ավտոմատ գնահատում։
Օրինակ՝ շինարարական աշխատանքների արդյունքում կարող են արտանետվել թափոններ և վտանգավոր նյութեր՝ առաջացնելով շինարարական աղբ։
Ֆունկցիոնալի կողմից նախ գնահատվում է այդ ռիսկի կարևորության աստիճանը, ապա ավտոմատ բացվում է պատուհան, որի վրա առկա հրահանգները կատարելով հնարավոր կլինի խուսափել ռիսկերից, իսկ այնուհետև հաստատվում է աշխատանքներում պարտադիր կատարման անվտանգության պահանջերի իրականացումը։
Արդյունքում՝ ֆունկցիոնալը հնարավորություն է տալիս ըստ ընկերության գործունեության ոլորտի՝ ունենալ բոլոր աշխատանքների տիպային նույնականացմամբ և դրանց կատարումից բխող հնարավոր ռիսկերի ցանկը, այդ ռիսկերից խուսափելու հրահանգները, ինչպես նաև հաստատում է անվտանգության պարտադիր պահանջերի իրականացումը։

Доступен новый функционал управления экологическими и социальными рисками
Компания iNFOEXPERT добавила функционал "Управление экологическими и социальными рисками" в "Подсистему управления строительными работами" программы 1С.
Этот функционал позволил автоматически распознавать существующие типовые работы, классифицировать сообщества и определять различные типы инвестиций в соответствии с типом выполняемых работ.
Этот функционал автоматически разделяет всю работу, которую необходимо выполнить, и присваивает определенные классификации, если рабочие процессы компании состоят из нескольких этапов.
Например, для строительных и девелоперских компаний система идентифицирует все работы, которые выполняются при строительстве или реконструкции зданий (выемка фундаментов, устройство бетонных фундаментов и т.д.).
Автоматическая оценка рисков также осуществляется с помощью функционала на основе технических показателей, классификации сообщества и вида основных средств.
Например, строительные работы могут привести к выбросу отходов и опасных материалов, образуя строительный мусор.
Должностное лицо сначала определяет уровень важности риска, после чего открывается автоматическое окно, позволяющее избежать опасностей, придерживаясь существующих инструкций, и, наконец, проверяется выполнение обязательных требований безопасности в работах.
В результате функционал дает возможность компании иметь список всех работ с идентификацией типа, потенциальными рисками, связанными с их выполнением, инструкциями по их устранению и подтверждением соблюдения обязательных требований безопасности.