iNFOEXPERT ընկերությունը և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը դարձան գործընկերներ
Այսօր տեղի ունեցավ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) ռեկտոր Դիանա Գալոյանի և iNFOEXPERT ընկերության հիմնադիր-տնօրեն Արամ Գրիգորյանի հանդիպումը:
Հանդիպման ժամանակ, երկու կողմերը, կարևորելով որակյալ կրթության և աշխատաշուկայում անհրաժեշտ հմտություններով մասնագետների պահանջարկը՝ պատրաստակամություն հայտնեցին ամուր և շարունակական համագործակցության:
Արամ Գրիգորյանը ներկայացրեց iNFOEXPERT-ի գործունեությունը՝ նշելով, որ 26 տարի է, ինչ ընկերությունը մասնագիտացած է 1C ծրագրային հենքի վրա բիզնեսի ավտոմատացման տիպային և անհատականացված լուծումների մշակման, ներդրման, սպասարկման և iNFOEXPERT Ակադեմիայի շրջանակներում նաև ուսուցման գործում:
«iNFOEXPERT-ն առաջարկում է ոչ միայն հաշվապահական, այլև ռեսուրսների, գործընկերների փոխհարաբերությունների, կադրերի կառավարման և փաստաթղթաշրջանառության համակարգեր՝ ավտոմատացնելով հաշվառման ու կառավարման գործընթացների ողջ սպեկտրը։ Ընկերությունն այսօր որակյալ կադրերի կարիք ունի և ուրախ է այս ուղղությամբ համագործակցել ՀՊՏՀ-ի հետ»-.ասաց Արամ Գրիգորյանը:
ՀՊՏՀ ռեկտորը ներկայացրեց համալսարանի կողմից առաջարկվող մասնագիտական կրթական ծրագրերը՝ նշելով, որ Տնտեսագիտական համալսարանը սպասարկում է այն մասնագիտությունները, որոնց պահանջարկն աշխատաշուկայում մեծ է։
Դիանա Գալոյանը մանրամասնեց համալսարանի գործունեությունը՝ կամավորական աշխատանքի, փորձառության կազմակերպման և այլ ուղղություններով՝ ընդգծելով, որ ՀՊՏՀ-ն, հիմնարար գիտելիքից բացի, իր ուսանողներին է փոխանցում նաև աշխատաշուկայում անհրաժեշտ հմտություններ։
iNFOEXPERT Ակադեմիան նույնպես լինելով որակյալ կրթության, մասնագիտական գիտելիքների և գործնական հմտությունների ձևավորման և զարգացման դարբնոց, ապահովում է հատուկ պայմաններ ուսանողների համար՝ միաժամանակ նրանց ընձեռելով ընկերության թափուր հաստիքները համալրելու հնարավորությունը։
Հանդիպման ավարտին ստորագրվեց համագործակցության հուշագիր, որը, ի թիվս մի շարք ուղղությունների, սահմանում է iNFOEXPERT ընկերությունում ՀՊՏՀ ուսանողների փորձառության, կամավորության և աշխատանքի հնարավորությունները։
Երկու կողմերն էլ հույս հայտնեցին, որ այս գործընկերությունն օգտակար կլինի ուսանողների համար և ընդգծեցին հուշագրի երկուստեք շահավետության կարևորությունը։

iNFOEXPERT and the Armenian State University of Economics become partners
Diana Galoyan, the rector of the Armenian State University of Economics (ASUE), and Aram Grigoryan, the founder and director of the iNFOEXPERT company, met today.
The two parties expressed their preparedness for a robust and ongoing partnership during the meeting, highlighting the need for professionals with the appropriate skills on the job market and high-quality education.
The activities of iNFOEXPERT were presented by Aram Grigoryan, who noted that for 26 years the business has specialized in the development, implementation, and maintenance of standard and customized business automation solutions based on 1C software, as well as in training within the iNFOEXPERT Academy.
"iNFOEXPERT automates the full range of accounting and management activities by providing resource, partner relations, people management, and document circulation systems in addition to accounting." Aram Grigoryan stated, "The company requires qualified employees today and is delighted to work with ASUE in this area."
The ASUE rector highlighted the professional education programs the university offers, saying that it caters to those professions that are in high demand on the job market.
Diana Galoyan provided an exhaustive overview of the university's volunteer programs, experience-collection efforts, and other initiatives, highlighting the fact that ASUE not only provides its students with fundamental knowledge but also with the skills they need to succeed in the workforce.
The iNFOEXPERT Academy, being a forge of quality education, the formation and development of professional knowledge and practical skills, provides special conditions for students, while giving them the opportunity to fill vacant positions in the company.
At the end of the meeting, a memorandum of collaboration was signed, outlining, among other things, the potential for ASUE students to gain experience, volunteer, and work for the iNFOEXPERT company.
The importance of the memorandum's mutual benefit was emphasized by both parties, who also stated their hopes that this relationship will help students.