iNFOEXPERT ընկերությունը և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը դարձան գործընկերներ
Այսօր տեղի ունեցավ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) ռեկտոր Դիանա Գալոյանի և iNFOEXPERT ընկերության հիմնադիր-տնօրեն Արամ Գրիգորյանի հանդիպումը:
Հանդիպման ժամանակ, երկու կողմերը, կարևորելով որակյալ կրթության և աշխատաշուկայում անհրաժեշտ հմտություններով մասնագետների պահանջարկը՝ պատրաստակամություն հայտնեցին ամուր և շարունակական համագործակցության:
Արամ Գրիգորյանը ներկայացրեց iNFOEXPERT-ի գործունեությունը՝ նշելով, որ 26 տարի է, ինչ ընկերությունը մասնագիտացած է 1C ծրագրային հենքի վրա բիզնեսի ավտոմատացման տիպային և անհատականացված լուծումների մշակման, ներդրման, սպասարկման և iNFOEXPERT Ակադեմիայի շրջանակներում նաև ուսուցման գործում:
«iNFOEXPERT-ն առաջարկում է ոչ միայն հաշվապահական, այլև ռեսուրսների, գործընկերների փոխհարաբերությունների, կադրերի կառավարման և փաստաթղթաշրջանառության համակարգեր՝ ավտոմատացնելով հաշվառման ու կառավարման գործընթացների ողջ սպեկտրը։ Ընկերությունն այսօր որակյալ կադրերի կարիք ունի և ուրախ է այս ուղղությամբ համագործակցել ՀՊՏՀ-ի հետ»-.ասաց Արամ Գրիգորյանը:
ՀՊՏՀ ռեկտորը ներկայացրեց համալսարանի կողմից առաջարկվող մասնագիտական կրթական ծրագրերը՝ նշելով, որ Տնտեսագիտական համալսարանը սպասարկում է այն մասնագիտությունները, որոնց պահանջարկն աշխատաշուկայում մեծ է։
Դիանա Գալոյանը մանրամասնեց համալսարանի գործունեությունը՝ կամավորական աշխատանքի, փորձառության կազմակերպման և այլ ուղղություններով՝ ընդգծելով, որ ՀՊՏՀ-ն, հիմնարար գիտելիքից բացի, իր ուսանողներին է փոխանցում նաև աշխատաշուկայում անհրաժեշտ հմտություններ։
iNFOEXPERT Ակադեմիան նույնպես լինելով որակյալ կրթության, մասնագիտական գիտելիքների և գործնական հմտությունների ձևավորման և զարգացման դարբնոց, ապահովում է հատուկ պայմաններ ուսանողների համար՝ միաժամանակ նրանց ընձեռելով ընկերության թափուր հաստիքները համալրելու հնարավորությունը։
Հանդիպման ավարտին ստորագրվեց համագործակցության հուշագիր, որը, ի թիվս մի շարք ուղղությունների, սահմանում է iNFOEXPERT ընկերությունում ՀՊՏՀ ուսանողների փորձառության, կամավորության և աշխատանքի հնարավորությունները։
Երկու կողմերն էլ հույս հայտնեցին, որ այս գործընկերությունն օգտակար կլինի ուսանողների համար և ընդգծեցին հուշագրի երկուստեք շահավետության կարևորությունը։

iNFOEXPERT и Армянский государственный экономический университет стали партнерами
Сегодня состоялась встреча ректора Армянского государственного экономического университета (АГЭУ) Дианы Галоян и основателя и директора компании iNFOEXPERT Арама Григоряна.
В ходе встречи обе стороны выразили готовность к прочному и постоянному партнерству, подчеркнув потребность в профессионалах с соответствующими навыками на рынке труда и качественном образовании.
Деятельность iNFOEXPERT представил Арам Григорян, который отметил, что бизнес на протяжении 26 лет специализируется на разработке, внедрении и сопровождении типовых и индивидуальных решений для автоматизации бизнеса на базе программного обеспечения 1С, а также на обучении в рамках Академии iNFOEXPERT.
"iNFOEXPERT предлагает не только учет, но и системы управления ресурсами, партнерскими отношениями, персоналом и документооборотом, автоматизируя весь спектр учетных и управленческих процессов. Сегодня компания нуждается в квалифицированных кадрах и рада сотрудничеству с АГЭУ в этом направлении", - сказал Арам Григорян.
Ректор АГЭУ представила предлагаемые вузом профессиональные образовательные программы, отметив, что Экономический университет обслуживает те профессии, которые пользуются повышенным спросом на рынке труда.
Диана Галоян представила исчерпывающий обзор волонтерских программ университета, усилий по сбору опыта и других инициатив, подчеркнув тот факт, что АГЭУ дает своим студентам не только фундаментальные знания, но и навыки, необходимые им для достижения успеха в рабочей силе.
Академия iNFOEXPERT, являясь кузницей качественного образования, формирования и развития профессиональных знаний и практических навыков, предоставляет специальные условия для студентов, при этом предоставляя им возможность замещать вакантные должности в компании.
В завершение встречи был подписан меморандум о сотрудничестве, в котором, среди прочего, обозначен потенциал студентов АГЭУ для получения опыта, волонтерства и работы в компании iNFOEXPERT.
Важность меморандума о взаимной выгоде подчеркнули обе стороны, которые также выразили надежду, что эти отношения помогут студентам.