«Սպորտմաստեր» ՍՊԸ ցանցի առաջին խանութը բացվել է 1992 թվականին։ «Սպորտմաստեր» ՍՊԸ-ն սպորտային բրենդների իսկական փորձագետ է, որը մուտք է գործել հայաստանյան շուկա՝ ոգեշնչելու, մոտիվացնելու և օգնելու իր հաճախորդներին կանոնավոր մարզվել, վայելել կյանքը և օրեցօր փոխվել դեպի լավը: Նախապատվությունը տալով ամենաթրենդային լուծումներին և տեխնոլոգիապես ամենաառաջադեմ մոդելներին՝ ընկերությունն աշխատավարձի և կադրերի կառավարման ավտոմատացման համար ցանկանում էր մեծ ֆունկցիոնալով ծրագիր, որի լուծումը տրվեց 2021 թվականին՝ iNFOEXPERT ընկերության կողմից։
Ներդրվել է 1C: Աշխատավարձ և Կադրերի կառավարում ծրագիրը։ Վերջինս հնարավորություն է տալիս իրականացնել աշխատավարձի ավտոմատացված հաշվառում և կադրերի կառավարման ողջ գործընթացը՝ ՀՀ-ում գործող օրենսդրական պահանջներին համապատասխան: Ծրագրի շրջանակներում ընկերությունը հնարավորություն է ստացել նաև կազմել հերթափոխային գրաֆիկներով (լրիվ և ոչ լրիվ դրույքով աշխատող) աշխատակիցների աշխատաժամանակի հաշվարկ։ Ներդրման փուլում ապահովելով նախորդ ժամանակաշրջանների հաշվարկված աշխատավարձի տվյալները՝ ընթացիկ աշխատանքը ավելի դյուրին է դարձել, ինչպես նաև լրացվել են աշխատակիցների արձակուրդային մնացորդային օրերը՝ ապահովելով ներկա ժամանակահատվածում ձևավորվող թվական տվյալների ճշգրտությունը:

Первый магазин сети ООО “Спортмастер” был открыт в 1992 году. ООО “Спортмастер” является настоящим экспертом в области спортивных брендов, которые вышли на рынок Армении, чтобы вдохновлять, мотивировать и помогать своим клиентам регулярно заниматься спортом, радоваться жизни и меняться к лучшему день ото дня. Отдавая предпочтение самым трендовым решениям и наиболее технологичным моделям, компания хотела программу с большим функционалом для автоматизации расчета заработной платы и управления персоналом, решение которой предоставила в 2021 году компания iNFOEXPERT.
Внедрена программа 1С: Зарплата и управление персоналом, позволяющая автоматизировать расчет заработной платы и весь процесс управления персоналом в соответствии с требованиями законодательства РА. В рамках проекта компания также получила возможность расчета рабочего времени сотрудников при сменном графике (штатных и совместителей). Благодаря предоставлению расчетных данных о заработной плате за предыдущие периоды на этапе ввода текущая работа стала проще, а оставшиеся дни отпуска сотрудников заполнены, что обеспечивает точность данных, сгенерированных в текущем периоде.