«Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ
«Սինոփսիս Արմենիան» էլեկտրոնային նախագծման ավտոմատացման (ԷՆԱ), ծրագրային ապահովման, մտավոր սեփականության և ծառայությունների մատուցման ոլորտներում ինովացիոն համաշխարհային առաջատար ընկերություն է։
Սինոփսիս ընկերությունը հիմնադրվել է 1986 թվականին «Optimal Solutions» անվամբ, Հյուսիսային Կարոլինայի «Research Triangle Park»-ում։
Հայաստանում իր գործունեությունը սկսել է 2004 թվականից ՀՀ կառավարության կողմից տեղեկատվական տեխնոլոգիաները (ՏՏ) երկրի զարգացման գերակա ուղղություն հռչակելուց հետո: Այժմ «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ «Սինոփսիս»-ի՝ ԱՄՆ տարածքից դուրս գործող ամենամեծ ստորաբաժանումներից մեկն է հանդիսանում։
iNFOEXPERT ընկերության հետ համագործակցությունը սկսվել է 2006 թվականից, երբ, լինելով խոշոր գիտահետազոտական կենտրոն, ընկերությունը կանգնած էր հաշվապահական հաշվառումն ավտոմատացնելու խնդրի առջև։
iNFOEXPERT-ի հետ համագործակցության շրջանակներում ներդրվել է 1С։ Հաշվապահություն ծրագիրը։ Ծրագրի ներդրմամբ ընկերությունը ստացել է հնարավորություն ավտոմատացնել ողջ հաշվապահական հաշվառուման գործընթացը, որն ինտեգրված է նաև «SAP» համակարգին։
Փոխշահավետ համագործակցությունը տարիների ընթացքում վերածվեց ընկերական գործընկերության, ինչը հնարավորություն տվեց iNFOEXPERT-ին համագործակցելու նաև Synopsys Russia-ի հետ։

“Synopsys Armenia” CJSC
“Synopsys Armenia” is a global leader in accelerating innovation in software, intellectual property and electronic design automation (EDA) services. “Synopsis” was founded in 1986 as "Optimal Solutions" in Research Triangle Park, North Carolina.
It started its activities in Armenia in 2004 after the government of the Republic of Armenia announced information technologies (IT) as a priority direction of the country's development. At present “Synopsis Armenia” CJSC is one of the largest subdivisions of Synopsys operating outside the USA.
Cooperation with iNFOEXPERT began in 2006, when the company, which is a large research center, faced the task of automating accounting. Within the framework of cooperation with the iNFOEXPERT company, the 1C: Accounting program was introduced.
Over time, the mutually beneficial collaboration developed into a cordial alliance, enabling iNFOEXPERT to collaborate with Synopsis Russia.