«Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ
«Սինոփսիս Արմենիան» էլեկտրոնային նախագծման ավտոմատացման (ԷՆԱ), ծրագրային ապահովման, մտավոր սեփականության և ծառայությունների մատուցման ոլորտներում ինովացիոն համաշխարհային առաջատար ընկերություն է։
Սինոփսիս ընկերությունը հիմնադրվել է 1986 թվականին «Optimal Solutions» անվամբ, Հյուսիսային Կարոլինայի «Research Triangle Park»-ում։
Հայաստանում իր գործունեությունը սկսել է 2004 թվականից ՀՀ կառավարության կողմից տեղեկատվական տեխնոլոգիաները (ՏՏ) երկրի զարգացման գերակա ուղղություն հռչակելուց հետո: Այժմ «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ «Սինոփսիս»-ի՝ ԱՄՆ տարածքից դուրս գործող ամենամեծ ստորաբաժանումներից մեկն է հանդիսանում։
iNFOEXPERT ընկերության հետ համագործակցությունը սկսվել է 2006 թվականից, երբ, լինելով խոշոր գիտահետազոտական կենտրոն, ընկերությունը կանգնած էր հաշվապահական հաշվառումն ավտոմատացնելու խնդրի առջև։
iNFOEXPERT-ի հետ համագործակցության շրջանակներում ներդրվել է 1С։ Հաշվապահություն ծրագիրը։ Ծրագրի ներդրմամբ ընկերությունը ստացել է հնարավորություն ավտոմատացնել ողջ հաշվապահական հաշվառուման գործընթացը, որն ինտեգրված է նաև «SAP» համակարգին։
Փոխշահավետ համագործակցությունը տարիների ընթացքում վերածվեց ընկերական գործընկերության, ինչը հնարավորություն տվեց iNFOEXPERT-ին համագործակցելու նաև Synopsys Russia-ի հետ։

ЗАО "СИНОПСИС АРМЕНИЯ"
“Синопсис Армения” является мировым лидером в области ускорения инноваций в области программного обеспечения, интеллектуальной собственности и услуг для автоматизации электронного проектирования (АЭП). Компания Синопсис была основана в 1986 году под названием “Optimal Solutions” в Research Triangle Park, штат Северная Каролина.
Она начала свою деятельность в Армении в 2004 году после того, как правительство РА объявило информационные технологии (ИТ) приоритетным направлением развития страны. В настоящее время ЗАО "Синопсис Армения" является одним из крупнейших подразделений "Синопсис", действующим за пределами США.
Сотрудничество с компанией iNFOEXPERT началось в 2006 году, когда перед компанией, являющейся крупным исследовательским центром, встала задача автоматизации учета.
В рамках сотрудничества с компанией iNFOEXPERT внедрена программа 1С: Бухгалтерия.
С годами взаимовыгодное сотрудничество переросло в дружеское партнерство, что позволило iNFOEXPERT сотрудничать и с “Синопсис Россия”.