«Արամյանց բժշկական կլինիկական հիվանդանոց» ՓԲԸ
«Արամյանց բժշկական կլինիկական հիվանդանոց» ՓԲԸ-ն իրականացնում է շուրջօրյա բարձրորակ մասնագիտացված բժշկական օգնություն։
Հիվանդանոցը համարվում է ապագա կադրերի պատրաստման և վերապատրաստման դարբնոց, քանզի հանդիսանում է Երևանի Մ. Հերացու անվան Պետական բժշկական համալսարանի բազան։
Հաշվապահական ծրագրավորման գործընթացում համագործակցությունը iNFOEXPERT ընկերության հետ սկսվել է 2021 թվականին։
Ներդրվել են 1C: Հաշվապահություն և 1C: Աշխատավարձ և Կադրերի կառավարում ծրագրերը։ Ավտոմատացվել է ողջ հաշվապահական հաշվառման ֆունկցիոնալը, մասնավորապես՝ հիվանդի ընդունումից մինչև վերջնական դուրսգրման փաստաթղթավորում ապահովվել է դեղորայքի շարժն ըստ բաժանմուքների և պացիենտների համար կատարված ծառայությունների: Ավտոմատացվել է նաև մեկ պացիենտի համար կատարված բուժաշխատողի աշխատավարձի հաշվարկը՝ սինքրոնիզացնելով աշխատավարձի ծրագրի հետ։ Աշխատավարձի ծրագրի ներդրմամբ ապահովվել է հերթապահության տարբեր գրաֆիկներով աշխատող բուժանձնակազմի աշխատաժամանակի աշխատավարձի հաշվարկը:

ЗАО "МЕДИЦИНСКАЯ КЛИНИЧЕСКАЯ БОЛЬНИЦА АРАМЯНЦА"
ЗАО “Медицинская клиническая больница Арамянца” оказывает круглосуточную качественную специализированную медицинскую помощь.
Больница считается кузницей подготовки и обучения будущих кадров, так как является базой Ереванского государственного медицинского университета имени М․ Гераци.
Сотрудничество с компанией iNFOEXPERT в процессе бухгалтерского программирования началось в 2021 году.
Внедрены программы 1С: Бухгалтерия и 1С: Зарплата и управление персоналом. Была автоматизирована вся учетная функция, в частности, от поступления больного до итоговой выписной документации, обеспечено движение лекарственных средств по отделениям и оказанным услугам для пациентов. Расчет заработной платы медицинского работника на одного пациента также был автоматизирован, синхронизировав его с зарплатной программой. При реализации зарплатной программы обеспечен начисление заработной платы медицинскому персоналу, работающему с разным графиком работы.