«Արամյանց բժշկական կլինիկական հիվանդանոց» ՓԲԸ
«Արամյանց բժշկական կլինիկական հիվանդանոց» ՓԲԸ-ն իրականացնում է շուրջօրյա բարձրորակ մասնագիտացված բժշկական օգնություն։
Հիվանդանոցը համարվում է ապագա կադրերի պատրաստման և վերապատրաստման դարբնոց, քանզի հանդիսանում է Երևանի Մ. Հերացու անվան Պետական բժշկական համալսարանի բազան։
Հաշվապահական ծրագրավորման գործընթացում համագործակցությունը iNFOEXPERT ընկերության հետ սկսվել է 2021 թվականին։
Ներդրվել են 1C: Հաշվապահություն և 1C: Աշխատավարձ և Կադրերի կառավարում ծրագրերը։ Ավտոմատացվել է ողջ հաշվապահական հաշվառման ֆունկցիոնալը, մասնավորապես՝ հիվանդի ընդունումից մինչև վերջնական դուրսգրման փաստաթղթավորում ապահովվել է դեղորայքի շարժն ըստ բաժանմուքների և պացիենտների համար կատարված ծառայությունների: Ավտոմատացվել է նաև մեկ պացիենտի համար կատարված բուժաշխատողի աշխատավարձի հաշվարկը՝ սինքրոնիզացնելով աշխատավարձի ծրագրի հետ։ Աշխատավարձի ծրագրի ներդրմամբ ապահովվել է հերթապահության տարբեր գրաֆիկներով աշխատող բուժանձնակազմի աշխատաժամանակի աշխատավարձի հաշվարկը:

"Aramyants Medical Clinical Hospital" CJSC.
24/7 high-quality specialized medical care is offered by the "Aramyants Medical Clinical Hospital" CJSC. As the base of the Yerevan State Medical University named after M. Heratsi, the hospital is considered the forge of training and education for future personnel. Cooperation with iNFOEXPERT in the process of accounting programming began in 2021. Implemented programs 1C: Accounting and 1C: Payroll and personnel Management. The circulation of medications through the departments and the patient services were guaranteed thanks to the automation of the complete accounting function, in particular from the patient's admission to the final discharge documentation.
The calculation of the salary of a medical worker per patient was also automated, synchronizing it with the payroll program. When implementing the payroll program, payroll is provided for medical personnel working with different work schedules.