«Հոգեկան Առողջության Պահպանման Ազգային Կենտրոն» ՓԲԸ
«Հոգեկան Առողջության Պահպանման Ազգային Կենտրոն» ՓԲԸ-ն տրամադրում է հիմնական ստացիոնար և ամբուլատոր հոգեկան առողջության խնամքի ծառայություններ։
2021 թվականին, iNFOEXPERT ընկերության կողմից կենտրոնում ներդրվել է հաշվապահական հաշվառման ավտոմատացման ծրագիր, որի արդյունքում հնարավոր է դարձել ավտոմատացնել աշխատավարձի վճարումը՝ ըստ օրենսդրության, բժշկական անձնակազմի հերթապահության հաշվարկը, հիվանդների ընդունման և բուժանձնակազմի կատարած ծառայությունների հաշվառումը, դեղորայքի ծախսագրումը և շարժը՝ ըստ հիվանդների և ծառայությունների։
Ելնելով աշխատակիցների անհատական գրաֆիկներից և Կենտրոնի յուրահատկությունից՝ ավտոմատացվել է աշխատավարձերի հաշվարկը՝ ըստ աշխատաժամանակի, դրույքաչափի և ժամավճարի։ Միաժամանակ ավտոմատ կերպով հաշվարկվում են նախատոնական, տոնական և հիշատակի օրերի վճարները, գիշերային աշխատանքի վարձատրությունը և վնասակարությունը: Ապահովված են նաև ներքին համատեղելիության, քաղիրավական աշխատակիցների և հաշվարկային փաստաթղթերի օրենսդրական պահանջներին համապատասխան աշխատանքները։

ЗАО “НАЦИОНАЛЬНЫЙ ЦЕНТР ПСИХИЧЕСКОГО ЗДОРОВЬЯ”
ЗАО “Национальный центр психического здоровья” оказывает базовые стационарные и амбулаторные услуги по охране психического здоровья.
В 2021 году компания iNFOEXPERT внедрила в центре программу автоматизации учета (1С: Бухгалтерия), в результате чего стало возможным автоматизировать выплату заработной платы согласно законодательству, расчет дежурства медицинского персонала, учет приема пациентов и оказанных услуг медицинский персонал, калькуляция и движение лекарств по пациентам и услугам.
Исходя из индивидуальных графиков сотрудников и уникальности Центра, был автоматизирован расчет заработной платы по рабочему времени, ставке и почасовой ставке. При этом автоматически рассчитываются предпраздничные, праздничные и поминальные выплаты, оплата труда в ночное время и возмещение убытков. Также предусмотрены работы в соответствии с юридическими требованиями внутренней совместимости, политических и юридических сотрудников и расчетных документов.