«Արարատ ցեմենտի գործարան» ՓԲԸ
«Արարատ ցեմենտի գործարան» ՓԲԸ-ն Հայաստանում պորտլանդ ցեմենտ արտադրող ընկերություններից է, որը պատկանում է «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնին։ Ընկերությունը հիմնադրվել է 1927 թվականին Խորհրդային Միության տարիներին՝ ժամանակակից Արարատ քաղաքի մոտակայքում, որի առաջին արտադրությունը թողարկվել է 1933 թվականին։
Աշխատելով նորագույն տեխնոլոգիաներով՝ ընկերությունը կարողանում է ապահովել եվրոպական չափանիշներին համապատասխան բարձր որակի արտադրանք։ Արտադրության ամբողջ տեխնոլոգիական պրոցեսն ավտոմատացնելուց զատ, ընկերության համար կարևորագույն հիմանահարցերից էր նաև հաշվապահական հաշվառման ողջ բլոկի ավտոմատացումը, որի իրականացման նպատակով 2002 թվականին սկսվեց iNFOEXPERT ընկերության հետ համագործակցությունը։
Ներդրվել է 1C: Հաշվապահություն ծրագիրը, որն ապահովել է ոչ միայն հաշվապահական հաշվառման բոլոր բաժինների ավտոմատացումն (օրենդրական և հարկային փոփոխությունների համապատասխան), այլև ավտոմատացվել է ինքնարժեքի հաշվարկը՝ արտադրության բոլոր փուլերում:

ЗАО "АРАРАТСКИЙ ЦЕМЕНТНЫЙ ЗАВОД"
ЗАО "Араратский цементный завод" - одно из предприятий по производству портландцемента в Армении, которое принадлежит концерну "Мульти Групп". Компания была основана в 1927 году при Советском Союзе, недалеко от современного города Арарат, первая продукция которого была выпущена в 1933 году.
Работая с новейшими технологиями, компания способна предоставлять продукцию высокого качества в соответствии с европейскими стандартами. Помимо автоматизации всего технологического процесса производства, одним из важнейших вопросов для компании была и автоматизация всего блока учета, с целью чего в 2002 году началось сотрудничество с компанией iNFOEXPERT.
Внедрена программа 1С: Бухгалтерия, которая обеспечила не только автоматизацию всех отделов бухгалтерии (в соответствии с законодательными и налоговыми изменениями), но и автоматизированный расчет себестоимости на всех этапах производства.