1C։ Հաճախորդների հետ հարաբերությունների կառավարում / CRM
Վերլուծական CRM համակարգում ներառված են այն գործառույթները, որոնք հաշվի են առնում բիզնեսի կարիքները, նախագծերի և գործընթացների կառավարման գործիքները և դրանց ինտեգրումը կորպորատիվ համակարգերի հետ։
Ծրագիրը նախատեսված է ցանկացած ոլորտի կազմակերպության համար և ապահովում է հետևյալ գործընթացները՝
- Հաճախորդների բազայի կառավարում (յուրաքանչյուր հաճախորդի բնութագրերի պահպանում)
- Հաճախորդների հետ հարաբերությունների կառավարում (կապերի պատմության հաշվառում, հաճախորդների կարիքների գրանցում)
- Աշխատանքների պլանավորում և վերահսկում (հիշեցումների և առաջադրանքների համակարգ)
- Վաճառքի կառավարում՝ ըստ փուլերի
- Մարքեթինգի կառավարում (հաճախորդների սեգմենտավորում, գովազդային և մարքեթինգային արշավների արդյունավետության գնահատում)
- էլեկտրոնային փոստի հետ ինտեգրում (նոր հաճախորդներ մուտքագրելու օգնական, բազմակի գրանցած հաճախորդների որոնում, հաճախորդների խմբային մշակում)։

1С։ Управление взаимоотношениями с клиентами / CRM
CRM-система с аналитическими возможностями содержит инструменты для управления проектами и процессами, а также их связи с внутрикорпоративными системами.
Программное обеспечение предлагает следующие процедуры и предназначено для предприятий любого сектора:
• Ведение клиентской базы (сохранение характеристик каждого клиента)
• Управление взаимоотношениями с клиентами (запись истории контактов, регистрация потребностей клиентов)
• Контроль и планирование работы (система напоминаний и задач)
• Этапы управления продажами
• Управление маркетингом (сегментация клиентов, оценка эффективности рекламных и маркетинговых кампаний)
• Интеграция электронной почты (помощник для ввода новых клиентов, поиск нескольких зарегистрированных клиентов, групповая обработка клиентов).